יולדת משתפת | איך (כמעט) 'חתכו' לי את דמי הלידה

אל תתייאשו, תדרשו את מה שמגיע לכן!

חברת קבוצה "לידה זה כח"

ילדתי בסוף חודש ספטמבר, וממש בימים הסמוכים לפסח (סוף מרץ) קיבלתי הודעה מאוד מפתיעה מהביטוח הלאומי. כתבו לי שהם חישבו מחדש את דמי הלידה, ועכשיו הם החליטו שאני חייבת להם 10,000 שקל 😱

שנה לפני כן פוטרתי ממשרד החינוך שלא כחוק (שזה סיפור בפני עצמו) חתמתי חודשיים אבטלה ואז התחלתי עבודה חדשה בחינוך מיוחד, מי שמכירה את השטח יודעת שבחודשיים הראשונים, מקבלים שכר מינימום ובחודש השלישי לתחילת העבודה משלמים את הפער של החודשיים הקודמים בהתאם לתואר שיש, לגמולים וכו'.

עבדתי 4 חודשים כממלאת מקום ואז ביום שגמרתי שם כולנו יצאנו לחל"ת קורונה. חודש וחצי לאחר מכן קיבלתי באותה רשת מילוי מקום בגן שונה שם עבדתי בחודשים 5-7 כאשר בחודש 7 עבדתי כפול, גם קיבלתי על החופש הגדול וגם עבדתי בקייטנה שהיתה תחת משרד החינוך, לקראת סוף החודש בדרך לעבודה נפלתי ושברתי את האצבע ברגל דבר שגרם לצירים מוקדמים ושמירה מה שאומר שבחודש 8 בתלוש היה ממש נמוך מפני שהיה על החופש בהתאם לחודשיי העבודה.
בפועל חישבו חופשת לידה לפי חודשיים 6-8 ולא התווכחתי שיחשבו לפי חודש 5 במקום חודש 8.

אז ההודעה שמחשבים מחדש לפי החודשיים הראשונים שעבדתי כמעט שנה קודם נפלה עלי כרעם ביום בהיר, בעצת נעמה מ'לידה זה כח' כתבתי להם פניה פשוטה, מגובה במסמכים ובהסבר פשוט וקצר, וראו זה פלא – תוך פחות מחודש קיבלתי הודעה שיש פער לטובתי, והם יכניסו לי עוד כסף לחשבון בימים הקרובים!! וזאת לאחר שחייבו בסכום עצום, של 10,000 שח. וכמובן ש'חוב' זה בוטל.
אל תתייאשו תדרשו את מה שמגיע לכן! תגיעו מגובות במסמכים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *